Japonské očistné smoothie

500 ml

matcha tea, mango, limetka, banán, jablečný fresh

159 Kč
Kategorie: Superfood smoothies
  • dodává energii
  • podporuje soustředění a paměť
  • odbourává stres

Krémové, lahodné a osvěžující smoothie plné vitamínů a živin. Základní přísadou je japonský čaj matcha. Má mnohonásobně více antioxidantů než běžný zelený čaj. Obsahuje  l-theanin a theofyllin, tyto látky působí na nervovou soustavu a navozují pocit soustředění a energie po dobu až 8 hodin. Zároveň posiluje pamět, hodí se tedy při náročné práci nebo učení. Mango a limetka doplní tělu vitamíny a minerály. Celkově smoothie vede k k zrychlení metabolismu, lepší funkci mozku a stabilní psychické kondici

 

Tajemství Matcha tea: 

Patří ke špičce mezi prémiovými čaji a to díky neuvěřitelnému množství péče a procesu pěstování. Koncem března se čajové plantáže zastíní bambusovými nebo plátěnými přístřešky. K rostlince se tak dostane pouze 10% původního slunečního svitu. Rostlina, aby vynahradila nehostinné podmínky, posílí své procesy včetně produkce chlorofylu. Během měsíce vyrostou lístky, které mají násobně více antioxidantů, než běžně. Na přelomu dubna a května probíhá sklizeň, poté se stříšky sklidí, aby se rostlinka příliš nevyčerpala. Následně jsou lístky zpracovány a rozemlety mezi žulovými kameny na jemný prach, který se rozpouští na jazyku. Díky tomu konzumujeme jemnou část lístků, místo běžného procesu louhování, tady získáváme maximum prospěšných látek. 

 

Tip pro náladu: 

 

Pokud procházíte náročným obdobím a vaše nálada i energie stagnují v lepším případě na bodu mrazu, zkuste si udělat svůj malý čajový rituál. V Japonsku je pití čaje provázáno právě s rituálem relaxace a poděkování. Uvelebte se na místě, kde máte na chvíli klid a pohodu. Pomalu popíjejte smoothie a věnujte se jednotlivým tónům jeho chuti. Jemný travnatý nádech čaje, medové mango, osvěžující limetka. Za tímto drinkem stojí mnoho práce. 800 let stará metoda pěstování, každý lístek projde rukama místních sběraček, pak se ručně zpracovává. V roce 2017 jsme pak v Berry's odzkoušeli mnoho kombinací ovoce, abychom objevili tu nejchutnější a nejvyváženější. A stejně každý den ochutnáváme drinky, zda jejich kombinace sedí, nebo jestli je lepší přidat více manga či limetky, protože pokaždé chutná ovoce trochu jinak. Nám všem, kteří jsme se na na vašem smoothie podíleli, udělá velkou radost, když splní svůj účel: odpočinete si a užijete si jeho chuť. 

Zpět do obchodu